Festyn w Mikstacie


          Ponad 400 dzieci ze szkół podstawowych wzięło udział w turnieju „Bądź bezpieczny na wakacjach” zorganizowanym 5 czerwca przez kaliskie Stowarzyszenie „Sieć bezpieczeństwa” wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy Mikstat. Celem projektu była popularyzacja rozważnego spędzania wolnego czasu, przekazanie wiedzy i ćwiczenie praktycznych umiejętności związanych z radzeniem sobie w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia

Obrazek nie może zostać załadowany
Laureaci turnieju i Organizatorzy

            Podczas niecodziennego turnieju w Mikstacie, któremu patronowała firma ENERGA SA odbyły się konkursy, prelekcje i pokazy sprawnościowe przygotowane przez ekspertów z ostrzeszowskiej policji i straży pożarnej, ratownictwa medycznego i energetyki oraz kaliskiego OHP. Osią całego programu było współzawodnictwo drużyn szkół podstawowych, podczas którego zarówno uczestnicy jaki towarzyszący im kibice zdobywali wiedzę praktyczną i teoretyczną. – Celem naszego przedsięwzięcia jest przekazywanie wiedzy i budowanie pozytywnych emocji wokół bezpieczeństwa i współpracy społecznej. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób osiągniemy najlepsze efekty w postaci zmniejszenia liczby wypadków i kształtowania właściwych postaw wśród młodych ludzi – mówi dr Mirosław Bryła, prezes Stowarzyszenia „Sieć bezpieczeństwa”.
Turniej odbył się w ramach obchodzonych w ubiegłym tygodniu Dni Mikstatu. Współorganizatorami przedsięwzięcia były: ENERGA SA, komendy powiatowe Policji i Straży Pożarnej w Ostrzeszowie oraz Stowarzyszenie „Bezpieczny Powiat”. - Turniej „Bądź bezpieczny na wakacjach” to inicjatywa bezcenna, której efektem może być życie i zdrowie naszych dzieci. Dlatego w imieniu lokalnej społeczności muszę wyrazić najwyższe uznanie wobec osób i instytucji, które zaangażowały się to przedsięwzięcie – mówi Bogdan Małecki, burmistrz Mikstatu.
powrót do "DZIAŁALNOŚĆ"
W przygotowaniu


Sieć w osiedlach:

Osiedle Dobrzec
informacje o osiedlu www.dobrzec.siecbezpieczenstwa.pl
Osiedle Rypinek
informacje o osiedlu www.rypinek.siecbezpieczenstwa.pl

0000321832KRS:
301027090 REGON:
6182095741 NIP:

Rachunek Bankowy(NRB):
24203000451110000002050350