Projekt: „Gminna akademia liderów bezpieczeństwa i integracji społecznej" w Gminie Mycielin.


W Mycielinie zainaugurowano działalność Gminnej Akademii Liderów Bezpieczeństwa i Integracji Społecznej. W projekcie uczestniczy 50-osobowa grupa, która zdobywa wiedzę z zakresu przeciwdziałania zagrożeniom w rodzinie i miejscu pracy, uczy się jak pomagać sobie i innym w trudnych sytuacjach życiowych, a także odbywa certyfikowany kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Organizatorem szkoleń i warsztatów są: kaliskie Stowarzyszenie Sieć Bezpieczeństwa i Gmina Mycielin, a cały projekt jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki .

- Wszelkie działania związane z poprawą stanu bezpieczeństwa są niezwykle ważnym obszarem działalności naszej gminy. Dlatego cieszę się, że wspólnie ze stowarzyszeniem dysponującym wysokokwalifikowaną kadrą możemy realizować ten projekt. Wierzę, że efektem naszych działań będzie stworzenie grupy liderów - osób posiadających odpowiednią wiedzę i umiejących pomagać innym w swoim środowisku – mówił podczas spotkania inauguracyjnego Jerzy Matuszewski, wójt gminy Mycielin.

Uczestnicy pierwszego etapu szkoleń zapoznali się m.in. z problematyką dotyczącą przemocy w rodzinie, alkoholizmu, narkomanii i innych zagrożeń. Dowiedzieli się również czym jest depresja i jak sobie z nią radzić, gdy spotyka naszych najbliższych. W kolejnych edycjach wykładowcy powiedzą o zagrożeniach społecznych, bezrobociu, wykluczeniu społecznym i praktycznych sposobach radzenia sobie z tymi problemami i reagowaniu na nie. Wszystkie zajęcia prowadzone są w atrakcyjnej formie, a ich uczestnicy nie kryją zadowolenia z uczestnictwa w projekcie.

- Bardzo często pozostajemy obojętni na zło dziejące się obok nas, gdyż czujemy się bezradni, nie znamy sposobów reagowania. Naszym celem jest wyposażenie uczestników projektu w praktyczne narzędzia pomagania sobie i innym w trudnych sytuacjach życiowych. Czasem też, gdy dochodzi do sytuacji ekstremalnej, na przykład zdarzy się wypadek i ktoś umiera na naszych rękach, zadajemy sobie po niewczasie pytanie: czy zrobiłem wszystko, żeby mu pomoc? Chcemy, by uczestnicy naszego projektu nigdy nie doświadczyli podobnego dylematu i umieli trzeźwo reagować w najtrudniejszych chwilach – mówi prezes Stowarzyszenia Sieć Bezpieczeństwa, dr Mirosław Bryła.

Szkolenia, warsztaty i konsultacje w ramach Gminnej Akademii Liderów Bezpieczeństwa i Integracji Społecznej potrwają przez najbliższe pół roku. Uczestnictwo we wszystkich zajęciach jest bezpłatne.
Zajęcia z ratownictwa:Podsumowanie projektu Mycielin:


powrót do "DZIAŁALNOŚĆ"

Sieć w osiedlach:

Osiedle Dobrzec
informacje o osiedlu www.dobrzec.siecbezpieczenstwa.pl
Osiedle Rypinek
informacje o osiedlu www.rypinek.siecbezpieczenstwa.pl

0000321832KRS:
301027090 REGON:
6182095741 NIP:

Rachunek Bankowy(NRB):
24203000451110000002050350